Banka Hesap Numaralarımız

0532 526 28 48

bilgi@kayseripvc.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   24 SAAT

Hizmetlerimiz
Anasayfa Hizmetlerimiz Pvc Pencere ve Kapı Sistemleri

Pvc Pencere ve Kapı Sistemleri

PVC kapı ve pencereler, PVC materyalden üretilen kapı ve pencere modelleri üzerine kullanılan bir terim olarak karşımıza çıkar. “PVC nedir?” diye baktığınız zaman açılımının Poli Vinil Clorür olduğunu ve temelde tuzdan üretilen ve kendine has bir kimyasal formülasyonu olan polimer türü olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda PVC maddesi çeşitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan ve karıştırıldıktan sonra yüksek ısıda şekillenir ve bildiğimiz PVC plastiği haline getirilir. Bu plastik de PVC kapı ve PVC pencere imalatında kullanılır. PVC kapı pencere imalatı özellikle Türkiye’de en yaygın olarak yapılan imalatlardan bir tanesidir. Bununla birlikte PCV imalatı büyük ölçüde uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir imalat türüdür.

Başta apartman daireleri, müstakil evler ve iş yerleri olmak üzere PVC kapı pencere sistemleri ülkemizde fazlasıyla yaygın olarak kullanılmakta ve görülmektedir. Neredeyse girdiğiniz her dairede ve evde, her iş yerinde ya da ofiste, her dükkanda, restoranda ve cafede PVC kapı ve PVC pencere sistemleri ile karşılaşmanız mümkün. Kullanışlı aç-kapa sistemleri, hoş ve estetik görüntüsü, ısı yalıtımlı teknolojisi sayesinde PVC kapı pencere modelleri günümüz inşaat sektörünün cam ve kapı tasarımı konusunda birincil tercihi olarak karşımıza çıkıyor.

PVC Kapı Pencere İmalatı & Üretimi

PVC kapı ve pencere çeşitleri başta konut, iş yeri, ofis, dükkan ve kamu binaları olmak üzere pek çok yaşam alanında sıklıkla kullanılıyor. Kullanılan bu PVC sistemler istenilen ölçüler doğrultusunda imal ediliyor, üretiliyor ve istenen mekana özel olarak tasarlanarak monte ediliyor. PVC kapı pencere fiyatları da doğal olarak bu ölçülere göre değişkenlik gösterebiliyor. PVC kapı ve pencere sistemlerinde kullanılan malzemenin kalitesi de bu fiyatları doğrudan etkileyebiliyor. Kullanılan malzemenin kalitesinin yüksek olmasının, PVC sistemlerin uzun ömürlü olması ile doğrudan ilintili olduğunu belirtmekte de ayrıca fayda var.

Dilediğiniz ölçüde PVC kapı ve PVC pencere sistemlerini sipariş ederek dilediğiniz mekana monte ettirmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken PVC sistemleri taktırmak istediğiniz kapı ve/veya pencerelerin net ölçüsünü ilgili firmaya belirtmek ve siparişinizi vermek. Yetkili ve alanında uzman firma, verilen ölçüye uygun olarak PVC pencere ve kapıların imalatını gerçekleştirecek ve montajını sağlayacaktır. Ak-Sa Yapı PVC Sistemleri uzman kadrosu ve tecrübeli ustaları eşliğinde kaliteli hizmet vermeyi kendine misyon olarak belirlemiştir ve yıllarca bu doğrultuda sadık müşterilerine hizmet sunmaktadır.

M2 Cinsinden PVC Kapı Pencere Fiyatları

PVC kapı pencere fiyatlarının istenen ölçüye göre değişkenlik gösterebileceğini az önce de belirtmiştik. Tabii ki PVC fiyatlarını etkileyen tek faktör kapı ya da pencere ölçü ve boyutları değil. Metre kare cinsinden PVC kapı ve pencere fiyatları, istenen tarz ve modele göre de farklılık gösterebilir. Standart PVC kapı ve pencereler en uygun fiyatlı PVC yapılar olurken daha özel tasarım yapılar bütçenizi esnetmenizi gerektirebilir. PVC sistemlerini yaptırırken dikkate almanız gereken en önemli faktör, kullanılan malzemenin kaliteli ve uzun ömürlü olmasıdır. Güzel bir yatırım yaparak taktıracağınız PVC kapı ve pencere sistemlerinizi uzun yıllar boyu gönül rahatlığı ile kullanabilecek ve kalitenin keyfini çıkartabileceksiniz.

PVC Kapı Modelleri

Genelde PVC balkon kapısı olarak kullanılan PVC kapılar içe açılabildiği gibi alan sınırı olan yerlerde dışa açılır olarak da üretilmekte ve büyük ölçüde yer tasarrufu sağlamaktadır. PVC kapılar, binanın ve iç ortamın mimarisine göre beyaz renkte olabildiği gibi ahşap görünümlü olarak nitelendirilen altın meşe, sedir, budaklı meşe, maun ve ceviz desenlerinde lamine kaplı olarak üretilebilmektedir. Lamine seçeneklerinde iç ve dış kısmı farklı renkte uygulanabilmektedir. PVC kapı modelleri alüminyum ya da ahşap kapılar ile karşılaştırıldığında güneş ışınları, toz ve toprak ya da yağmur gibi dış ortam etkilerine daha dayanıklı; bakımları ve temizlikleri ise çok daha kolaydır. PVC kapı aksesuarlarının ise 6 ayda bir yağlanması, kapıların oldukça uzun yıllar sağlıklı bir şekilde çalışması için yeterlidir. PVC kapı mimariye uygun olarak kemerli tasarımlar ile de üretilebilmektedir. Kemerli olarak nitelendirilen PVC kapı sistemleri özellikle yuvarlak hatlara sahip yapılarda etkin şekilde kullanılabilmektedir. Kemerli PVC kapı sistemleri isteğe bağlı olarak lamine kaplamalı olarak tasarlanmakta ve kullanmaktadır. Bu tercih bireysel olarak müşterilerin seçimine ve mekanın dekorasyonuna bağlı olarak değişir.

Ucuz PVC kapı sistemleri her zaman kaliteli ve uzun vadeli PVC kapı satın aldığınız anlamına gelmiyor. Eğer size uzun yıllar hizmet edecek, yıpranmayacak ve kolaylıkla bozulmayacak bir PVC kapı istiyorsanız kaliteli malzemeden ve tecrübeli bir firmadan ödün vermemeniz gerekir. Ak-Sa PVC Yapı size en uygun fiyata en kaliteli malzemeden üretilen PVC kapı sistemlerini vaat etmekte ve uzun vadeli kullanım garantisi sunmaktadır.

PVC Pencere Modelleri

PVC pencere modelleri ile ilgili bilmeniz gereken belki de en önemli nokta, PVC pencere sistemlerinin ilk yatırım maliyetlerinin alüminyum ve ahşap malzemeye göre çok daha düşük olmasıdır. Buna ek olarak PVC profilden imal edilen pencereler ahşap pencerelere kıyasla bakım gerektirmez ve ekonomik ömürleri bağlı oldukları binaların ömrü ile adeta paralel olarak işler. Bina ömrünün ortalama olarak 40 ila 50 yıl arasında değiştiğini göz önünde bulundurursak PVC pencerelerin de ömrünün gayet uzun olduğunu söylememiz mümkün. Oysa ahşap pencerelerin birkaç yılda bir değiştirilmesi ya da bakım görmesi gerektiği ise bir gerçek.

PVC pencere sistemleri sağladığı avantajlar nedeniyle Türkiye çapında imal edilen PVC pencerelerin yüzde 85’i gibi bir oranını oluşturmaktadır. PVC pencereler, tıpkı PVC kapı sistemlerinde olduğu gibi binaların mimarisine bağlı olarak farklı tasarımlarda ve renklerde üretilir. Daha geniş dış ortam açısı ve güneş ışınlarından daha fazla faydalanmak isteyenler için adaptörlü PVC pencere, dar alanlarda açılım avantajından faydalanmak isteyenler için 360 derece dönebilen pivot PVC pencere gibi özel pencere tasarımları özellikle son yıllarda tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilen trendler haline gelmiştir. Bununla birlikte özellikle balkonları ve geniş alanları haneye dahil etmek için tercih edilen katlanır PVC pencere ve PVC sürme sistemleri de yüksek yalıtım özelliklerine sahiptir. Birçok farklı açılım ve laminasyon kaplama seçeneği ile PVC pencereler üretilmekte ve imal edilmektedir.

PVC pencere ve kapılar, günümüz modern ve teknolojik çağının ve inşaat sektörünün adeta vazgeçilmez birer parçası haline gelmiş yapılardır dememiz mümkün. Bütçenize en uygun PVC pencere ve PVC kapı fiyatları için kapsamlı bir araştırma yapmanızda ve işin ehli bir uzman firmaya danışmanızda daima fayda vardır. Bununla birlikte ucuz PVC pencere ya da kapıların uzun ömürlü olmadığını bilmeniz gerektiği gibi; en pahalı PVC pencere ve kapıların da her zaman en iyi sonucu vermeyeceğinin bilincinde olmanız gerekir. En iyi fiyat-performans dengesini bulabilmeniz için araştırma yapmanız ve hem bütçenize, hem de ihtiyaçlarınıza en uygun firmada karar kılmanız elzemdir. PVC pencere ve kapı sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak, detaylı fiyat bilgisine ulaşmak ve imalat ile montaj hakkında bilgilenmek için Ak-Sa Yapı PVC Sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Arayın 0532 526 28 48

Bizi Arayın 0532 526 28 48

Mevlana Mah. Bademli Cad. Flamingo Apt. No:1 Talas/KAYSERİ
0532 526 28 48
0536 929 73 85
bilgi@kayseripvc.com

Kayseri PVC Kapı Pencere ve Panjur Sistemleri

Kayseri ve talas bölgelerinde pvc pencere, kapı, panjur sistemleri, cam balkon, ters tavan, sineklik montaj ve tamir bakımı hizmeti vermekteyiz.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ